PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení

Poeet p?íspivku : 105
Age : 38
Registration date : 29. 06. 07

ME - Česká republika - Turecko 72:80 Empty
PříspěvekPředmět: ME - Česká republika - Turecko 72:80   ME - Česká republika - Turecko 72:80 Icon_minitimeThu Sep 06, 2007 8:44 am

05.09.2007 22:26 - P a l m a d e M a l l o r c a - Po třech dnes a stejmém počtu porážek skončilo účinkování českých basketbalistů na evropském šampionátu ve Španělsku. V závěrečném duelu v základní skupině C podlehli Turecku 72:80, v tabulce skončili poslední a sen o účasti v osmifinálové fázi šampionát se definitivně rozplynul.

Svěřenci Zdeňka Hummela tak ve Španělsku obsadili 13. až 16. místo.

Český tým ani jednou v rozhodujícím zápase nevedl a o jeho prohře rozhodlo několik velkých herních výpadků. Jako ve zlém snu si museli basketbalisté připadat v úvodu utkání. Průchodná obrana pouštěla soupeře do bezprostřední blízkosti koše, kde Turci snadno stříleli jeden koš za druhým.

Až po třech minutách se poprvé v českém dresu prosadil Benda, který snížil na 2:7, ale o minutu později už byl na ukazateli skóre hrozivý stav 2:15.

Český tým se jakoby nedokázal soustředit, v obraně tápal a po osmi minutách už byl rozdíl ve skóre patnáctibodový (5:20). Turci získali sebedůvěru, i když v závěru první čtvrtiny se český tým na chvíli vzpamatoval alespoň v tom, že zpřesnil koncovku.

O náznak zvratu se postarali ve druhé čtvrtině Bartoň a Benda, kteří výrazně převyšovali při zakončení zbývající spoluhráče. Právě jejich zásluhou se po čtvrthodině hry podařilo snížit ztrátu na pouhé tři body (28:31).

Hrubými chybami při rozehrávce i v obraně ale čeští basketbalisté napomohli soupeři velice snadno získat šňůrou 15 bodů zpět ztracený náskok. Ani po změně stran se obraz ve vývoji utkání nezměnil. I když český tým přidal do svého výkonu agresivitu, Turci už náskok nepustili.

Jejich hlavním tahounem byl neomylný střelec z tříbodového území Kutluay, který z
pěti pokusů ani jednou neminul cíl. Trenér Hummel se pokusil přibrzdit turecký tlak zařazením Vrubla a Krause a oba vznesli do hry vzruch i dynamiku, takže se mužstvu podařilo snížit na 49:57.

Obraz české marnosti ale přinesla poslední čtvrtina. Křečovitě hrajícímu českému celku nechyběla bojovnost, provázely ji ale často školácké chyby v kombinaci a nepřesná koncovka.

Přesto se podařilo ještě na chvíli vykřesat jiskřičku naděje, když pět minut před koncem Češi snížili po tříbodovém koši Vrubla na 58:64. Jenže vzápětí Welsch neproměnil ani jeden trestný hod a Okur tříbodovým košem dodal Turkům klid do koncovky.

V ní už snaha o zvrat vyzněla naprázdno a po třech prohrách čeští reprezentanti mohou balit kufry.

"Nevyšel nám vůbec vstup do zápasu, v obraně jsme hodně chybovali. Pomohli jsme soupeři, aby se dostal do psychické pohody," řekl po utkání trenér Hummel.

Přiznal také, že jeho svěřenci hráli hodně nervózně a důležitý zápas jim vůbec nevyšel. "Rozhodující moment vidím ve druhé čtvrtině, kdy jsme snížili na tři body a nedokázali útlum soupeře využít ke zvratu. Naopak jsme lacinými chybami nabídli Turkům získat zpět náskok. Potom už to bylo těžké," dodal Hummel.

Také pivot Petr Benda, který byl se 14 body druhým nejlepším střelcem zápasu, viděl příčiny prohry ve špatném úvodu.

"Nechali jsme se zaskočit rychlostí Turků, kterým vycházela hlavně v první čtvrtině dokonale koncovka. Dostávali se snadno do střeleckých pozic. Bohužel jsme ani jednou nedokázali využít nabídku ke zvratu. I když jsem ještě v poslední čtvrtině
věřil, že by se nám mohlo povést ještě výsledek otočit," řekl Benda.

SKUPINA C

Česká republika - Turecko 72:80 (15:28, 31:46, 49:59)
Body: Bartoň 22, Benda 14, Vrubl a Kraus po 9, Whitfield 6, Welsch 5, Sokolovský 4, Nečas 3 - Turkoglu 22, Kutluay 17, Okur 16. Rozhodčí: Muhvič (Chorv.), Coelho (Portug.), Sutulovič (Mak.). Fauly: 29:22. Trestné hody: 21/14 - 31/18. Trojky: 8:10. Diváci: 3820.