PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení

11. kolo 10.11.2007 18:00; BK Děčín : BK Ústí n/L - 113:78

Poeet p?íspivku : 105
Age : 39
Registration date : 29. 06. 07

11. kolo 10.11.2007 18:00; BK Děčín : BK Ústí n/L - 113:78 Empty
PříspěvekPředmět: 11. kolo 10.11.2007 18:00; BK Děčín : BK Ústí n/L - 113:78   11. kolo 10.11.2007 18:00; BK Děčín : BK Ústí n/L - 113:78 Icon_minitimeFri Nov 09, 2007 9:50 am

Soupeř BK Ústí n/L

Rozhodčí Vyklický Robert, Hartig Zdeněk, Kučera Martin

Komisař Šantrůček Zdeněk

Náš soupeř

* Střelci soupeře, individuální výkony soupeře proti našemu týmu:

Thomas Kevin (USA)- 15,6 bodů/utkání, Hrubý Tomáš- 15,6 bodů/utkání, Tomanec Jan- 14,4 bodů/utkání

* Zranění hráčů před utkáním:

Soukup Miroslav- po plastice kolenního vazu, návrat na palubovku v měsíci prosinec, leden

Prach Pavel- zranění kotníku při tréninku 8.10., 9.10. podstoupí operaci a předpokládaná léčba je do prosince 2007

* Názor BK Děčín:

Pavel Stara (gen.manažer BK Děčín):

„Utkání s našim nejbližším prvoligovým sousedem Ústím nad Labem mají svoji atmosféru, tradici, jsou to prostě derby. My jsme v posledním utkání v Ostravě prohráli, navíc po nepřesvědčivém výkonu, máme tedy o motivaci postaráno. Chceme předvést kvalitní a hlavně týmový výkon ve všech činnostech, zkrátka kvalitní basketbal. Nechceme nic podcenit. Ústí naopak v minulém kole poprvé vyhrálo a určitě se to v jeho výkonnosti projeví. Proto předpokládáme těžké a bojovné utkání. Ústí bojuje celých 40 minut a to je úkol i pro nás. Hrajeme doma, přijímáme roli favorita a našim cílem je roli jednoznačně potvrdit.“

Pavel Budinský (trenér BK Děčín):

V 11.kole nás čeká severočeské derby, které samo o sobě bývá atraktivní hlavně z pohledu fanouška. Předpokládám, že po vydařeném zápase Ústí – Liberec, kdy Ústí získalo první vítězství v letošní sezóně přijede nemotivovaný soupeř, který bude určitě chtít zopakovat výkon a pokusit se udělat maximum pro vítězství. Proto nelze vůbec tento zápas podcenit a hráčům se bude tento fakt zdůrazňovat. Myslím si, že i my máme velkou motivaci, neboť bychom rádi vyhráli před domácím publikem po nepovedeném utkání v Ostravě.

Komentář po zápase

Stačily dvě čtvrtiny

BK Děčín – BK Ústí n/L 113:78

Derby má vždy v sobě jistý náboj. To dnešní, kromě obvyklé rivality, bylo navíc poznamenáno několika mimořádnými okolnostmi. Je to postavení obou týmů v tabulce, dále skutečnost, že proti sobě nastoupili i někteří hráči, kteří startovali dříve ve druhém celku. Hrubý a Tomanec dnes v dresu Ústí, Argrett a P. Houška jsou současnými hráči Děčína. Svoji roli mohla sehrát i zlepšená forma Ústeckých a jistý herní útlum Děčína v posledních utkáních.

Vyrovnaný úvod první čtvrtiny, kdy to bylo po třech minutách jen 9:7 pro Děčín, vzal rychle zasvé. Sérií 14 bodů získali domácí uklidňující náskok – 16 bodů – 23:7. V podobném úspěšném tempu dospěla první čtvrtina ke stavu 33:13. O tento výsledek se postarali všichni hráči nastupující na palubovku. V úvodních 5 minutách druhého dějství se vkradla do děčínské hry nepřesnost, která nedovolila navýšit rozdíl skóre větší měrou. Hosté drželi krok a těžili z chyb domácích hráčů. Po poměrně rozhárané hře tak skóre poločasu dospělo ke stavu 63:38. Druhý poločas zahájili lépe hosté. Mezi 23. a 25. minutou však přišla další lepší chvíle Děčína, který 9 body v řadě změnil skóre na 80:48. Herní euforie děčínských hráčů pak zvedala neustále náskok. Do posledních 10 minut se proto vstupovalo za stavu 98:55. Brzo po zahájení posledního aktu mohli diváci aplaudovat dosažení 100 bodů. Stálé změny v sestavě však přinášely řadu chyb, nedařilo se zejména střelecky a tak se podařilo hostům upravit výsledek na konečný rozdíl 35 bodů, se skórem 113:78.

V týmu Ústí se herně i střelecky prosadila čtveřice klíčových hráčů, což bylo na Děčín skutečně málo. V děčínských řadách se dařilo hlavně Milošovi a Balíkovi, svůj podíl tentokrát přinesli i všichni pivoti, zlepšil se i Perre, své si odehrál Grier. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Pavel Houška.