PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení

13. kolo 24.11.2007 18:00; BK Děčín : ČEZ B.Nymburk - 64:89

Poeet p?íspivku : 105
Age : 39
Registration date : 29. 06. 07

13. kolo 24.11.2007 18:00; BK Děčín : ČEZ B.Nymburk - 64:89 Empty
PříspěvekPředmět: 13. kolo 24.11.2007 18:00; BK Děčín : ČEZ B.Nymburk - 64:89   13. kolo 24.11.2007 18:00; BK Děčín : ČEZ B.Nymburk - 64:89 Icon_minitimeThu Nov 22, 2007 9:37 am

Rozhodčí Vyklický Robert, Volejník Pavel, Vondráček Marek

Komisař Hlaváček Pavel

Náš soupeř

* Střelci soupeře, individuální výkony soupeře proti našemu týmu:

Rančík Radoslav (SVK)- 19 b./ut., 22 užit./ut., Lee Arthur (USA)- 12,5 b./ut., 17 užit./ut.

A dále čeští reprezentanti Sokolovský L. a Benda P. (oba přes 10 bodů na utkání)

* Zranění hráčů před utkáním:

Soukup Miroslav- po plastice kolenního vazu, návrat na palubovku v měsíci prosinec, leden

Prach Pavel- zranění kotníku při tréninku 8.10., 9.10. podstoupí operaci a předpokládaná léčba je do prosince 2007

* Názor BK Děčín:

Pavel Stara (gen.manažer BK Děčín): „Nymburk se dostává do tempa, hlavně po návratu Rančíka, výměně rozehrávače a zapracování nových hráčů. Tento trend je patrný nejen v Mattoni NBL, ale i v ULEBu. Je jasné, že nás čeká nejtěžší možný soupeř a velmi těžké utkání. My se musíme skvěle připravit již před samotným utkáním, a to hlavně mentálně. Každý tým je porazitelný a to musí být naším cílem. Musíme podat výkon na hranici našich možností a to po celých 40 minut a nepřestat věřit v možný úspěch. Utkání bude určitě svátkem pro všechny fanoušky, kteří nás v našem úsílí podpoří. Srdečně je zveme.“

Pavel Budinský (trenér BK Děčín):
Utkání s úřadujícím mistrem má pro každého soupeře nádech svátečnosti, což přirozeně platí i v našem případě. Navíc Nymburk získal první vítězství v ULEB cupu, což nejlépe demonstruje, jak kvalitní tým přivítáme. Přesto i my podle mého soudu můžeme využít sebevědomí, které by mělo zůstat v hlavách hráčů po vítězném utkání v Novém Jičíně. Osobně to vnímám jako výbornou možnost konfrontace s momentálně nejlepším týmem v ČR. Hrajeme doma, věřím, že nás fanoušci přijdou podpořit a my podáme výkon na hranici našich možností.

()
Komentář po zápase

BYLA TO LEKCE Z EFEKTIVITY

BK Děčín – ČEZ Basket Nymburk 64:89

Český basketbalový superklub přijel do Děčína samozřejmě vyhrát. Jeho forma v současné době graduje, což se potvrdilo i v nedávných utkáních ULEB CUPU. Děčínský tým se však dovede postavit tomuto velkému soupeři čelem, což dokázal i v prvním střetnutí letošní ligy. To ovšem chyběli RANČÍK a LEE. V každém případě jsme chtěli vidět kvalitní basketbal.

Vyrovnaný začátek v poli neměl stejnou odezvu. A tak se hosté lehce dostali k vedení 0:4 a 2:8. Domácí se trefovali především šestkami, zatímco Nymburk nacházel prostor k zvyšování svého náskoku i trojkovými pokusy. A tak to v šesté minutě bylo 8:19 pro Nymburk. I když se později dostávali domácí také do hry, byly to právě zmiňované trojky, které dovedly Nymburk k výraznému vedení – 16:32 v závěru první čtvrtiny. Do začátku té druhé vstoupili překvapivě lépe domácí. Snížili rozdíl nejprve na 12 bodů – 22:34, ovšem zmiňované trojky Nymburka udržovali stále bezpečný náskok. Ten se pohyboval většinou kolem 12ti bodů (24:37, 34:46). Poté přišlo 5 bodů GRIERA, včetně jedné trojky a úspěšný trestný hod PAVLA HOUŠKY, které snížily náskok favorita na 6 bodů a poločas tak skončil výsledkem 40:46. Euforie z posledních minut prvního poločasu však rychle vzaly za své, neboť v prvních čtyřech minutách třetí čtvrtiny bodovali pouze hosté. Získali 14ti bodový náskok také proto, že obrana nymburských střelců z dálky prostě neexistovala. První děčínský koš padl až po pěti minutách hry této čtvrtiny. A tak se nymburský náskok vrátil k 16ti bodovému rozdílu, který dokonce narostl až na 21 bodů – 47:68. Do posledních deseti minut se šlo za stavu 49:68. V úvodu závěrečné desetiminutovky se zdálo, že domácí budou opakovat výkon z druhé čtvrtiny. Přišlo totiž 7 bodů TANASKOVIČE a vypadalo to, že Děčín je znovu ve hře. Přišly však znovu chyby a ty hosté trestali. Ze stavu 57:68 to bylo brzo 58:74 a poté dokonce 61:82. Každé zdánlivé zlepšení domácích však ničili školácké chyby. A tak se rozdíl dokonce zvýšil na 25 bodů a výsledek byl poměrně krutý – 64:89. Stručně lze konstatovat, že Nymburk vynikl nejen v obraně, ale i střelecky. Domácí tým sice bojoval, ale právě střelba i obrana nebyly na potřebné úrovni. GRIER sám nestačil, od ARGRETTA i ostatních jsme čekali rozhodně více. U hostí kraloval nejlepší hráč utkání RANČÍK, k jeho výkonu se blížili MACK, LEE a SOKOLOVSKÝ s BENDOU. Střelci Nymburku RANČÍK 27 (5x3), MACK 16, LEE 12, SOKOLOVSKÝ 11, BENDA 9, CHÁN, KŘEMEN a SLEZÁK po 4 a BENEŠ 2. Střelci Děčína: GRIER 21 (1x3), ARGRETT 13, P.HOUŠKA 10 (2x3), TANASKOVIČ 9 (1x3),J.HOUŠKA 5, JIRÁŇ 3 (1x3), MILOŠ 2 a HOLANDA 1. Doskoky 28:21, trestné hody 21/29 : 12/14, ztráty 22:14, fauly 19:20. Před 1150 diváky řídili VOLEJNÍK, VYKLICKÝ a VONDRÁČEK.

Muli Katzurin (trenér hostů): Byl to pro nás velmi dobrý zápas ze dvou důvodů. Za prvé, forma domácích šla po minulém kole nahoru a za druhé, jsem byl zvědavý jak na tom budou hráči po úterním vítězství v ULEB Cupu. Myslím, že jsme to zvládli dobře.Klíčové bylo zastavit ve druhém poločase Griera a zlepšení řešení clon v obraně. To se nám povedlo.

Mgr. Pavel Budinský (trenér domácích): Blahopřeji soupeři k vítězství. Dnes nám hodně skřípala útočná spolupráce. Efektivita střelby byla malá, zejména v první čtvrtině, kdy jsme nevěděli, kde nám hlava stojí. Dostali jsme za ní 32 bodů. Druhá čtvrtina byla naše nejlepší. Třetí už rozhola definitivně o zápase. Soupeř vytvářel díky rotaci hráčů velký tlak v obraně. Máme 22 ztrát. Potřebovali jsme, aby dobrý výkon podali křídelní hráči a to se nestalo. Proto jasné vítězství sopeře.

Pavel Slezák (hráč hostů): Do zápasu jsme vstoupili dobře, vytvořili jsme si náskok, ale zbytečné chyby nás o něj připravily. Ve druhém poločase jsme zlepšili střelbu, přidali v obraně a dovedli zápas k vítězství.

Jiří Holanda (hráč domácích): Souhasím s trenéry. V prvním poločase se nám dařila kombinace pick and roll, dobře hrál Rico Grier. Ve druhém poločase začal Nymburk bránit lépe. Nezahráli jsme dobře v útoku a nemohli jsme trefit jasné pozice. Nepovedlo se nám to, co jsme si řekli v šatně a to pohlídat si třetí čtvrtinu, což rozhodlo zápas. Nymburk trestal všechny naše chyby v obraně, kterých bylo dnes hrozně moc.

Registration date : 03. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: 13. kolo 24.11.2007 18:00; BK Děčín : ČEZ B.Nymburk - 64:89   13. kolo 24.11.2007 18:00; BK Děčín : ČEZ B.Nymburk - 64:89 Icon_minitimeSat Nov 24, 2007 10:03 pm

no dostali jsme lekci, ten první poločas vypadal ještě nadějně, stav 40:46 nebyl marný a naši hráli dobře...ale pak totálně zaspaná 3.čtvrtina a na konci už exhibice soupeře, našim to brali přímo z ruky
Valdano

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 02. 11. 07

PříspěvekPředmět: Re: 13. kolo 24.11.2007 18:00; BK Děčín : ČEZ B.Nymburk - 64:89   13. kolo 24.11.2007 18:00; BK Děčín : ČEZ B.Nymburk - 64:89 Icon_minitimeMon Nov 26, 2007 10:44 am

V sobotu nám vyšla jen jedna čtvrtina a to proti nesmírně silnýmu NBK je fakt málo, nemáme takovou lavičku a při fantastický vobraně NBK to zkrátka nešlo, musíme zabrat v Prostějově....jinak Petr Mulligan má ve 2.fr.lize po pěti zápasech průměr 20 bodů na špíl v posledním zápase 39 minut, 31 bodů.užitečnost 33.
Čaky

Čaky

Poeet p?íspivku : 18
Registration date : 30. 06. 07

PříspěvekPředmět: Re: 13. kolo 24.11.2007 18:00; BK Děčín : ČEZ B.Nymburk - 64:89   13. kolo 24.11.2007 18:00; BK Děčín : ČEZ B.Nymburk - 64:89 Icon_minitimeMon Nov 26, 2007 6:57 pm

Tak ta statistika PM je dobrá, škoda, že nezůstal..... Ještě k sobotě.... Je fakt škoda, že nevyšla ta 3/4, mohlo to být ještě zajímavý, ale Nymburk si to pohlídal, hlavně střelba za tři se jim dařila až mě to štvalo, ale i tak bylo vidět, že bez Rančíka jsou k poražení, hráč je to dobrej, sázel nám jeden koš za druhym, hlavně trojky ale na palubuvc ukázal jaká je to primadona.... Atmosféra na utkání byla parádí, hlavně ve druhym kvartálu, až mě mrazilo, ale jinak ná Nymburáci přejeli i v hledišti, chtělo by to příště více aktivních hlasivek, rukou, prostě vytvořit pořádnej rambajs, kterej kluky povzbudí a požene za vítězstvím...... cheers