PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení

19. kolo 03.01.2008 18:00; BK Děčín : USK Praha - 91:53

Poeet p?íspivku : 105
Age : 39
Registration date : 29. 06. 07

19. kolo 03.01.2008 18:00; BK Děčín : USK Praha - 91:53 Empty
PříspěvekPředmět: 19. kolo 03.01.2008 18:00; BK Děčín : USK Praha - 91:53   19. kolo 03.01.2008 18:00; BK Děčín : USK Praha - 91:53 Icon_minitimeThu Jan 03, 2008 10:58 am

* Zranění hráčů před utkáním:

Prach Pavel- zranění kotníku, operace v říjnu 2007, prosinec zahájil lehký trénink, předpokládaný návrat na palubovky v lednu 2008

* Názor BK Děčín:

Pavel Stara (gen.manažer): „ Poslední dvě utkání pro nás byla velmi nevydařená a máme co napravovat. Náš problém je v obraně, která vůbec nefungovala. Dostali jsme v posledních 2 utkáních 197 bodů, házelo se proti nám neuvěřitelných 84 trestných hodů a z toho se musíme jednoznačně poučit. Obrana bude z našeho pohledu klíčem k úspěchu. V tomto utkání očekáváme od našeho týmu úplně jiný projev. Musíme se vrátit k naší typické hře, bojovnosti, komunikaci a k sebevědomému týmovému výkonu. Jedině tak můžeme potvrdit svoji hráčskou kvalitu. USK Praha naopak poslední utkání zvládlo a to bude znát v jejich projevu. Nečeká nás tedy jednoduché utkání, ale určitě ho chceme zvládnout.“

AKTIVNÍ OBRANA PŘINESLA OVOCE

BK Děčín – USK Praha 91:53

USK – nejmladší ligový tým – hledá trpělivě svoji cestu vzhůru. Ač postrádá superhvězdy, dosavadní zisk 7 vítězství je rozhodně nečekané. Úspěchem jsou nedávné výhry v Kolíně i nad Ostravou. Takže jak dopadne utkání tentokrát?

Výborný nástup děčínského mužstva přinesl rychlé vedení 6:1. Pak se na chvíli vývoj skóre zastavil. Od 4.minuty však znovu skóre narůstalo a to i zásluhou hostí. Po pěti minutách to bylo 13:6, po sedmi 18:8, aby první čtvrtina skončila výrazným vedením domácího celku 27:10. Pohledný a rychlý basketbal se rozjel i ve druhé čtvrtině. Útok stíhal útok, prim ve střelbě patřil sice Milošovi, ale dlouho drželi hosté krok. A tak náskok domácích narůstal jen pomalu, neboť v 15.min. to bylo 38:21, o dvě minuty později 47:23. Poločas pak uzavírala Krausova trojka na 59:27.

Druhá půlka byla zahájena Grierovým košem, brzo se přidali další hráči, ale skóre narůstalo jen pomalu. Ve 25.min. to bylo „jen“ 67:31. Do konce třetího dějství pak dostal průběžný výsledek podobu 77:38. Poslední desetiminutovka nabídla divákům rozháranou hru bez účinné střelby. Teprve po dvou minutách to byli hosté, kteří dali první koš, na který odpovídal nastoupivší Soukup, který se objevil po půlroční rehabilitaci. I nadále však skóre narůstalo jen pomalu a to i vinou špatných trestných hodů. Neurovnaná hra domácích, kteří hráli v závěru utkání v neobvyklém složení, nahrávala hostům, kteří také tuto čtvrtinu o jeden bod vyhráli. Konečný výsledek 91:53 je však nečekaný a potvrzuje, že se tým již vymanil z předchozích dvou proher. V týmu hostí na sebe upozornil snad jediný hráč 16tiletý Satoranský. Domácí podali odpovědný kolektivní výkon, který tak zajistil výrazné vítězství. Nejlepším hráčem byl děčínský Marek Balík.

Technická data:

Body USK: Satoranský 10, Wagner a Andelija po 8, Kotas 7, Hruban, Dvořák a Platt po 5, Šťastný 3, Vocetka 2. Body Děčína:Kraus 14 (2x3), Miloš 14 (4x3), J.Houška 13, Balík 12 (2x3), Jiráň 8 (1x3), Tanaskovič 7, P.Houška 6, Holanda 5 (1x3), Soukup 5, Grier 4, Argrett 3. Trojky 10:2, TH 9/19 : 9/13, doskoky 37:32, ztráty 11:20, fauly 19:17. Čtvrtiny 27:10, 32:17, 18:11, 14:15. Před 680 diváky řídili V.Lukeš, Karásek a Hrůša.

Mgr. Pavel Budínský (trenér domácích): Samozřejmě jsem rád, že jsme do nového roku vstoupili vítězstvím a to takovým způsobem, jakým jsme chtěli, protože nás nabudili dvě předchozí porážky. Rozhodl první poločas, kdy jsme hráli aktivní obranu. Bylo to také vedením utkání, kdy nám rozhodčí dovoli agresivní obranu i útok a ne jako v přechozím zápase. Naše hra měla rychlost o čemž svědčí výsledek. V druhém poločase oba týmy prostřídaly, daly prostor náhradníkům. Ale nechci to přeceňovat, pokračujeme dál.

Kenneth Scalabroni (trenér hostů): Gratuluji domácím k vítězství. Nebyl důvod dohrávat druhý poločas, protože první rozhodl o zápase. Děčín byl suveréně lepší. Po prvním vzájemném zápase jsme přijeli do Děčína hrát o vítězství, což se ale nekonalo. Domácí začali výborně agresivně, hra se nekouskovala a to domácím vyhovovalo. Jediné pozitivum byl výkon našich mladých hráčů v poslední čtvrtině. Musíme toto utkání hodit co nejrychleji za hlavu a soustředit se na příští domácí zápas s Novým Jičínem