PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení

23. kolo 27.01.2008 16:00; BK Děčín : Nový Jičín - 91:73

Poeet p?íspivku : 105
Age : 39
Registration date : 29. 06. 07

23. kolo 27.01.2008 16:00; BK Děčín : Nový Jičín - 91:73 Empty
PříspěvekPředmět: 23. kolo 27.01.2008 16:00; BK Děčín : Nový Jičín - 91:73   23. kolo 27.01.2008 16:00; BK Děčín : Nový Jičín - 91:73 Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 8:44 pm

* Střelci soupeře, individuální výkony soupeře proti našemu týmu:

Šarovič R.- 16,6 bodů/utkání, 18,9 užitečnost/utkání, 7,5 doskoků/ut., 39% za 3 body

* Hráči BK Děčín, kteří působili u dnešního soupeře nebo naopak, jiná zajímavost:

Geofin Nový Jíčín představí proti nám dvě nové zahraniční akvizice proti předešlým vzájemným utkáním- Johnson Kevin a Williams Jermaine (oba USA)

* Bilance týmů - poslední přípravné utkání:

BK Děčín: výhra venku v Ústí n.L.

G.Nový Jíčín: výhra venku v Ostravě

* Zranění hráčů před utkáním:

- žádné

* Názor BK Děčín:

Pavel Stara (gen.manažer): „Geofin letos prokazuje svoji kvalitu a právem drží druhé místo. Máme zatím vyrovnanou bilanci, kdy ani jeden tým si nepodržel výhodu domácího prostředí a to bychom my rádi změnili. Geofin má dvě nové zahraniční akvizice, což zvyšuje jejich sílu. Nenápadnou hvězdou je určitě Robert Šarovič, velmi nebezpečný hráč. My se budeme soustředit na sebe, na náš výkon- bez ohledu na jména a soupeře. Na utkání se kvalitně připravíme. Čeká nás těžké utkání ve kterém chceme jednoznačně uspět.

* Ohlasy před utkáním z tábora soupeře /www stránky/:

Skóre

91:73 (18:22, 42:30, 68:48)

OBRANA A TROJKY ZNIČILY FAVORITA

BK Děčín – Geofin Nový Jičín 91:73

Souboj obou týmů z popředí tabulky přinesl již v úvodních dvou střetnutích překvapující výsledky. Oba celky totiž domácí zápasy prohráli. Obě mužstva chtěla vítězstvím svoje dosavadní postavení v tabulce upevnit.

Zdálo se, že s větší nervozitou vstoupili do boje domácí hráči. Svými chybami nabídli hostům vedení 2:5, 4:9 a ještě po pěti minutách prohrávali 6:12. Balíkova trojka zahájila útok na vyrovnání stavu, což se podařilo 2 minuty před první přestávkou. Trojka P. Houšky určila výsledek 16:16, ten však hosté změnili do konce první desetiminutovky na 18:23. Úvodní minuty druhé čtvrtiny patřily domácím hráčům. 11 body v řadě obrátili vývoj zápasu. Od stavu 29:20 již nepustili průběh utkání ze svých rukou. Hostům se v této čtvrtině podařilo dát pouze 8 bodů a protože jich domácí dali třikrát tolik, šlo se do druhého poločasu s děčínským vedením 42:31. Převaha domácího týmu byla patrná i v průběhu celé třetí čtvrtiny zápasu. Šesti trojkami zlikvidovali odpor Nového Jičína a svůj náskok postupně zvedali až ke stavu 68:48. Posledních deset minut přineslo skoro podobnou hru, jako v první čtvrtině. Děčínský náskok se občas zvedl přes dvacet bodů – 74:51, 76:53, 87:62. Koncovka přinesla mírnou korekturu skóre, o což se zasloužily i trojky Reinbergera a Chapmana. Tečku za utkáním udělala zdařilá trojka Pracha v poslední vteřině utkání.

Domácí tým vsadil především na důslednou obranu a přes několik zbytečných výpadků držel utkání pevně ve svých rukou. Velmi dobrý výkon podali oba Houškové i trojkoví střelci Kraus, Miloš a Balík, který se bohužel nepříjemně zranil a bude pravděpodobně v nejbližších utkáních chybět. Všichni ostatní s úspěchem vykonávali svoji práci. V týmu Nového Jičína činil děčínským hráčům největší potíže střelec Šarovič, kvalitní výkon odevzdali i Chapman a Reinberger.

Nejlepší hráč: Pavel Houška, čtvrtiny: 18:22, 24:8,26:18,23:25.

body: Houška Pavel 23, Miloš Pavel 19, Kraus Lukáš 13, Houška Jakub 11, Balík Marek 9, Argrett Damien 6, Prach Pavel 5, Grier Rico 4, Tanaskovič Aleksandar 1, Jiráň Aleš 0, Holanda Jiří 0 - Sarovic Robert 18, Reinberger Štěpán 14, Chapman Joseph Edward 12, Pelikán Rostislav 10, Šoška Ondrej 10, Štec Marek 5, Gavlák Juraj 2, Hájek David 2, Venta Matej 0; střelba 3b.: 24/13:20/8; střelba 2b.: 35/20:34/16; TH: 21/12:24/17; doskoky: 33:23; chyby: 20:22; rozhodčí: Lukeš Václav, Macela Miroslav, Kučera Martin; komisař: Hlaváček Pavel; 920 diváků; nejlepší hráč: Houška Pavel

Zbyněk Choleva (trenér hostů): Jsem dnes velmi zklamán. Musím také pogratulovat soupeři. Domácí dnes hráli výborně, a jejich dnešní trojková střelba nás srazila do kolen. V průběhu zápasu jsme byli v obraně všude pozdě a z toho pramenila vysoká úspěšnost střelby domácích. Nezačali jsme zápas špatně, ale poté jsme přestali bránit a ve třetí čtvrtině se rozhodlo. Také obrana domácích byla výborná.

Mgr. Pavel Budinský (trenér domácích): Pochopitelně jsme dnes moc spokojen. Vstoupili jsme do utkání s velkým respektem, což se projevilo v první čtvrtině. Dělali jsme spoustu chyb a dostávali lehké koše. Poté se hráči uklidnili a druhá čtvrtka byla z naší strany velice dobrá. Ve třetí části jsme si vytvořili ještě větší náskok a to nás uklidnilo. Výborná byla efektivita střelby za tři body. Poté už se zápas jen dohrával. Objektivně řečeno jsme dnes hráli výborně a zaslouženě vyhráli. Doufám, že nám tato výhra dodá sebevědomí do dalších těžkých zápasů.

Pavel Miloš (hráč domácích): Myslím, že rozhodla třetí čtvrtina a náš nástup do této části hry. Dodrželi jsme to, co jsme si v šatně řekli a vytvořili si bezpečný náskok.

Návrat nahoru Goto down
BigB3n
Admin
BigB3n

Age : 39

PříspěvekPředmět: Re: 23. kolo 27.01.2008 16:00; BK Děčín : Nový Jičín - 91:73   23. kolo 27.01.2008 16:00; BK Děčín : Nový Jičín - 91:73 Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 8:47 pm

Tak dneska paradni vykon! Po prvni ctvrtce jsem si rikal, ze to zase budou nervy az do konce a nakonec... Basketball Super zahral Housmen a Konasovi to take pekne padalo cheers Basketball
Čaky

Čaky

Poeet p?íspivku : 18
Registration date : 30. 06. 07

PříspěvekPředmět: Re: 23. kolo 27.01.2008 16:00; BK Děčín : Nový Jičín - 91:73   23. kolo 27.01.2008 16:00; BK Děčín : Nový Jičín - 91:73 Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 12:48 pm

Včera prostě TOP výkon - Koňas, Mára, Houšmen, Kouba, Gigi.... Prostě paráda... Ve středu NBK, tam asi moc šancí není, potrápit by je mohli a hlavně v sobotu ŠKUBAT ORLA!!! cheers cheers cheers cheers
Libra74

Poeet p?íspivku : 5
Registration date : 21. 10. 07

PříspěvekPředmět: Houšmen   23. kolo 27.01.2008 16:00; BK Děčín : Nový Jičín - 91:73 Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 3:13 am

Mě přišlo, že snad Houšmen udělal double-double, protože při obraně doskakoval jako o život - hlavně v první půlce.
BigB3n
Admin
BigB3n

Age : 39

PříspěvekPředmět: Re: 23. kolo 27.01.2008 16:00; BK Děčín : Nový Jičín - 91:73   23. kolo 27.01.2008 16:00; BK Děčín : Nový Jičín - 91:73 Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 9:54 am

No mne take prislo, ze tech doskoku mel vic, ale hlavni je ze se vyhralo a jestli to zvysi Housmenovi sebevedomi a zacne lepsi vykony podavat pravidelne, tak jedine super Basketball
Falda

Falda

Registration date : 05. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: 23. kolo 27.01.2008 16:00; BK Děčín : Nový Jičín - 91:73   23. kolo 27.01.2008 16:00; BK Děčín : Nový Jičín - 91:73 Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 7:31 pm

Souhlasím zápas skvělej, hlavně naše trojky a rozehráli se čeští hráči hlavně Koňas, Houšmen, Gigi a Bála. Jinak perfektní týmový výkon, opravdu všichni přidali své polínko k úspěchu. V NBK to bude hodně těžký, ale proti Orlům by to mohlo vyjít, budu moc držet palce. flower lol! santa