PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení

35. kolo 14.03.2008 18:00; BK Děčín : ČEZ B. Nymburk - 69:80

Poeet p?íspivku : 105
Age : 38
Registration date : 29. 06. 07

35. kolo 14.03.2008 18:00; BK Děčín : ČEZ B. Nymburk - 69:80 Empty
PříspěvekPředmět: 35. kolo 14.03.2008 18:00; BK Děčín : ČEZ B. Nymburk - 69:80   35. kolo 14.03.2008 18:00; BK Děčín : ČEZ B. Nymburk - 69:80 Icon_minitimeMon Mar 17, 2008 9:19 am

Soupeř ČEZ B. Nymburk

Rozhodčí Lukeš Václav, Galajda Václav, Vondráček Marek

Komisař Hlaváček Pavel

Náš soupeř

* Porovnání hlavních ukazatelů:

* Střelci soupeře, individuální výkony soupeře proti našemu týmu:
Rančík Radoslav (SVK)- 18,5 b./ut., 23,5 užit./ut.
Lee Arthur (USA)- 11 b./ut., 14 užit./ut.
Monty Mack (USA)- 10 b./ut., 12 užit./ut.

* Hráči BK Děčín, kteří působili u dnešního soupeře nebo naopak, jiná zajímavost:

Zajímavostí je nový hráč na hostování z Pardubic v týmu Nymburka- reprezentant do 20 let Jiří Jelínek.

* Bilance týmů - poslední utkání v MNBL:

BK Děčín: prohra venku s Geofinem Nový Jíčín

NYMBURK: výhra venku s NH Ostrava

* Zranění hráčů před utkáním:

Marek Balík- těžký výron kotníku a následně operace, kterou se zjistilo poškození vazů.. Doba léčby se odhaduje na 6 týdnů + rehabilitace. Podobné zranění měl letos Pavel Prach a chyběl 3 měsíce.

Lukáš Kraus- při utkání v Pardubicích (Český pohár- 27.2.2008) si zlomil malíček na levé ruce, diagnóza- sádra 3-4 týdny

* Názor BK Děčín:

Lukáš Houser- hrající manažer BK Děčín: „Čeká nás nejtěžší soupeř v Matonni NBL – Nymburk. My se v tomto utkání chceme ukázat jak našim fanouškům v hale, tak i televizním divákům u obrazovek v co nejlepším světle a předvést kvalitní výkon. Ani ten však na výborně hrajícího soupeře nemusí stačit. Jak se říká, „míč je kulatý“ a začíná se od 0:0 a když to v pátek sedne více našim hráčům…uvidíme. Každopádně to bude pro fanoušky zajímavá podívaná a věřím, že tomu bude odpovídat návštěva. Skvělé publikum budeme moc potřebovat.“

Skóre

69:80 (10:22, 32:36, 54:52)
Komentář po zápase

ROZHODLA PREZICNOST FAVORITA

BK Děčín – ČEZ Basket Nymburk 69:80

V Česku neporazitelný tým přijel do Děčína samozřejmě vyhrát. Domácí celek chtěl být v televizním duelu důstojným soupeřem. Podařilo se? Utkání začalo oboustranně ve vysokém tempu. Tři nymburské střely mířily do koše, zatímco pět děčínských tam nenalezlo cestu. A tak se postupně rodil výsledek první čtvrtiny od 0:6, přes 4:11 až k 10:22. Prostě střelba byla hlavním kamenem úrazu děčínské hry. Také druhá čtvrtina byla zahájena přesnou střelbou soupeře, který navýšil svoje vedení na 15 bodů (13.min. – 29:14). Pak se přece jenom děčínským střelcům začalo dařit a postupně redukovali vedení Nymburku. V 17.min. to bylo 23:31, na konci prvního poločasu o pouhé čtyři body pro Nymburk – 32:36. Po poločase sice hosté zvedli svůj náskok na 8 bodů, ale trojky Miloše a Thomase snížily vedení hostí na 38:40. Kolem 25.min. šli Děčínští dokonce do vedení 45:42, o dvě minuty později již na 52:46. Závěr třetí čtvrtiny patřil Nymburku, který především díky Schilbovi snížil děčínské vedení na rozdíl dvou bodů – 54:52. Ještě ve 33.min. zápasu vedli domácí díky trojce Griera a koši Pavla Houšky 59:55. Pak však začal úřadovat Mack, který šesti body přivedl svůj tým k vedení 64:62, později i vinou děčínské nepřesnosti na 65:68. Poslední dvě minuty však patřily i vinou některých chyb ve hře Děčína hostům, který je patřičně trestal. A tak se dospělo k poměrně krutému výsledku 69:80, který jakoby kopíroval závěr utkání v Novém Jičíně. Po basketbalové stránce se musel zápas líbit, neboť obě mužstva v něm podala bojovný výkon s řadou pěkných akcí. Jak již z referátu vyplývá rozhodla o vítězství lepší střelba Nymburku, která mu zajistila v první čtvrtině 12ti bodový náskok, z něhož domácí jen velikým úsilím ukrajovali. Nejlepším hráčem utkání byl nymburský pivotman Benda, který zejména v úvodní fázi zápasu dělal děčínským protivníkům značné problémy. K němu se postupně přidávali Mack, Schilb, Sokolovský a Lee, kteří odtáhli takřka celé utkání. V děčínských barvách byl nejlepší Thomas, své uhráli i oba Houškové a výrazně se zlepšil i Pavel Prach. Děčín dal do utkání hodně energie a to ocenilo i děčínské publikum.

body: Thomas Kevin Gerrod 18, Prach Pavel 12, Houška Pavel 12, Houška Jakub 11, Argrett Damien 6, Grier Rico 6, Miloš Pavel 3, Houser Lukáš 1, Soukup Miroslav 0, Holanda Jiří 0 - Benda Petr 20, Mack Monty 15, Lee Arthur 14, Sokolovský Ladislav 12, Schilb Blake 10, Křemen Michal 5, Nečas Radek 2, Chán Aleš 2, Beneš Pavel 0, Slezák Pavel 0; střelba 3b.: 22/8:10/3; střelba 2b.: 37/18:44/27; TH: 13/9:24/17; doskoky: 32:29; chyby: 20:15; rozhodčí: Lukeš Václav, Galajda Václav, Vondráček Marek; komisař: Hlaváček Pavel; 820 diváků; nejlepší hráč: Benda Petr

Muli Katzurin (trenér hostů): Tento zápas pro nás byl velkým fyzickým testem, protože jsme ve středu hráli v Ostravě. A také jsme museli čelit velké motivaci, která je u týmů, které proti nám nastupují, vždy velká. Takže testem jsme prošli, ale s výkonem nejsem úplně spokojen.

Mgr. Pavel Budinský (trenér domácích): Pro nás nebyl tento zápas také jednoduchý, hráli jsme v Novém Jičíně. Rozhodně jsme dnes odehráli naše nejlepší utkání s Nymburkem v této sezóně. Škoda, že jsme na začátku neproměňovali dobré šance v útoku. I přes respekt, který byl na hráčích vidět zejména na začátku a na konci, jsme odehráli dobrý zápas. Gratuluji hostům k vítězství.

Ladislav Sokolovský (kapitán hostů): Musím domácí pochválit za výkon a nasazení ve druhém poločase. Museli jsme si opravdu sáhnout až na dno sil, takže zaslouží velké uznání.

Pavel Houška (hráč domnácích): Myslím, že jsme byli Nymburku důstojným soupeřem, ale v konci se přece jen projevily vetší zkušenosti některých hráčů.