PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení

3.kolo 10.10.2007 20:20; BK Děčín : BK Prostějov - 89:90

Poeet p?íspivku : 105
Age : 39
Registration date : 29. 06. 07

3.kolo 10.10.2007 20:20; BK Děčín : BK Prostějov - 89:90 Empty
PříspěvekPředmět: 3.kolo 10.10.2007 20:20; BK Děčín : BK Prostějov - 89:90   3.kolo 10.10.2007 20:20; BK Děčín : BK Prostějov - 89:90 Icon_minitimeWed Oct 10, 2007 8:14 am

* Hráči BK Děčín, kteří působili u dnešního soupeře nebo naopak, jiná zajímavost:

Americký hráč s italským pasem Matthew Sylvester (201 cm), který minimálně na dva měsíce posílí Prostějov. Pokud ve zkušební lhůtě uspěje, stane se kmenovým hráčem Orlů. Sylvestr přišel na post křídla z italského klubu Lotomatica Řím. Je velmi pravděpodobné, že ho uvidíme již v našem utkání.

* Bilance týmů - poslední utkání:

BK Děčín: prohra venku v Nymburce

BK Prostějov: výhra doma s NH Ostrava

* Zranění hráčů před utkáním:

Soukup Miroslav- po plastice kolenního vazu, návrat na palubovku v měsíci prosinec, leden

Prach Pavel- zranění kotníku při tréninku 8.10., 9.10. podstoupí operaci a předpokládaná léčba je 5-6 týdnů

* Názor BK Děčín:

Pavel Budínský (hl.trenér BK Děčín): „Čeká nás další těžké utkání s atraktivním soupeřem.Prostějov má vyváženou sílu na všech postech,má nejen zkušené a ostřílené hráče,ale také dravé mládí.My budeme rozhodně chtít odevzdat co nejlepší výkon a pokusit se využít domácího prostředí.“

Pavel Stara (gen.manažer): „ Soupeř udělal před sezonou mnoho změn, nejvýraznější posilou je rozehrávač Ames, který by měl být leaderem. Na rozdíl od nás mají již dvě výhry a to má určitě vliv na jejich sebevědomí a psychiku. Předvádí velmi kolektivní a agresivní basketbal. Patří k favoritům ligy a je tedy jasné, že nás čeká opět výborný a těžký soupeř. My pevně věříme, že jsme schopni v domácím prostředí s podporou našich fanoušků toto těžké utkání zvládnout a slavit první výhru v sezóně. Výkonnost jde nahoru a hráči by měli být z tohoto pohledu v klidu a do utkání jít sebevědomí s touhou odevzdat maximální výkon. I přes pozdní začátek věříme, že nás naši fanoušci přijdou podpořit a my již nyní si toho vážíme!.“

Po utkání:

Do utkání loňských semifinálových soupeřů vstoupili lépe domácí. Především zásluhou přesné střelby Miloše za tři body a agresivní obranou vyhrál Děčín první čtvrtinu 29:20. Miloš pokračoval v kanonádě i ve druhé části (21 bodů v prvním poločase). Prostějov však přidal v obraně ostatních hráčů a do šaten odcházeli domácí už pouze s pětibodovým náskokem. Po přestávce se hostům brzy podařilo smazat manko z prvního poločasu docela a začínalo se schylovat k dramatické koncovce. Té se diváci v závěru velice atraktivního utkání také dočkali. V posledních pěti minutách se o vedení přetahovali oba týmy, ale do úplného závěru měl přece jen mírně navrch Prostějov. Třináct sekund před závěrečnou sirénou prohrával Děčín o jeden bod a Argrett měl k dispozici dva trestné hody. Oba proměnil a výhoda se přelila na Děčínskou stranu. Bouřící domácí publikum schladil dvě vteřiny před koncem svým dvoubodovým košem Ames a když poslední střela domácího Balíka skončila pouze na obroučce, z vítězství o jeden bod se nakonec radovali prostějovští.

Statistika utkání:

Body Děčín: Miloš Pavel 24, Argrett Damien 23, Grier Rico 18, Houška Jakub 11, Houška Pavel 5, Tanaskovič Aleksandr 4, Holanda Jiří 4, Balík Marek 0, Jiráň Aleš 0, Rous Lukáš 0, Zavadil Jakub 0

Body Prostějov: Ames Rahsaan Edward 29, Savanovič Goran 20, Tomaszek Robert 11, Bosák Pavel 9, Pavlík Jan 7, Bojič Aleksander 7, Votroubek Stanislav 5, Kunst Petr 2, Vaňák Martin 0

střelba 3b.: 25/12:22/7; střelba 2b.: 36/21:38/26; TH: 15/11:23/17; doskoky: 28:26; chyby: 20:20; 5 chyb: 39. Tomaszek Robert; 550 diváků; nejlepší hráč: Savanovič Goran