PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení

25. kolo 02.02.2008 18:00; BK Děčín : BK Prostějov - 72:90

Poeet p?íspivku : 105
Age : 39
Registration date : 29. 06. 07

25. kolo 02.02.2008 18:00; BK Děčín : BK Prostějov - 72:90 Empty
PříspěvekPředmět: 25. kolo 02.02.2008 18:00; BK Děčín : BK Prostějov - 72:90   25. kolo 02.02.2008 18:00; BK Děčín : BK Prostějov - 72:90 Icon_minitimeSun Feb 03, 2008 3:00 pm

Soupeř BK Prostějov

Rozhodčí Vyklický Robert, Volejník Pavel, Smetana Jiří

Komisař Výborný Rudolf

Náš soupeř

* Střelci soupeře, individuální výkony soupeře proti našemu týmu:
Ames R. (USA)- 15 b./ut., 18 užitečnost/ut., 4,5 as./ut.
Bojič A..- 15 b./ut., 19 užit./ut., 6 dos./ut.
….dále Savanovič Goran, Pavlík Jan, Prášil Jaroslav… ¨

* Dlouhodobá bilance:

2007/2008: 2x prohra (89:90, 71:73)

2006/2007: 6x prohra, 3x výhra (semifinále 2:3)

2005/2006: 2x výhra, 4x prohra

2004/2005: 2x výhra, 2x prohra

* Hráči BK Děčín, kteří působili u dnešního soupeře nebo naopak, jiná zajímavost:

Do BK Prostějov zamířil reprezentant Jaroslav Prášil z Ostravy.
Pavel Miloš hrál ještě polovinu sezony 2006/2007 v BK Prostějov.

* Bilance týmů - poslední přípravné utkání:

BK Děčín: prohra venku s Nymburkem

Prostějov: výhra doma s Ostravou

* Zranění hráčů před utkáním:

Marek Balík- výron kotníku (lehčí forma), který si udělal při utkání doma s Geofinem Nový Jíčín. Doby léčby se odhaduje na 7-10 dní.

Jakub Houška- rovněž lehký výron a viroza

* Názor BK Děčín:

Pavel Stara (gen.manažer): „BK Prostějov si v posledním utkání doma jasně poradil s NH Ostrava, navíc posílili o reprezentačního hráče Prášila. Disponují tedy dalším kvalitním hráčem. Jejich hru diriguje Ames, který má na výběr několik hráčů, kteří jsou schopni skorovat jako je například Bojič.

My jsme poslední utkání v Nymburce nezvládli podle našich představ, kdy jsme udělali mnoho ztrát a to ne vždy z důvodu kvalitní hry Nymburka. Toto utkání musí být zapomenuto a musíme se vrátit k aktivní hře všech hráčů, jakou jsme předvedli proti N.Jíčínu. Musíme věřit ve vlastní kvalitu, vlastní hru a to i na hřišti. Hrajeme doma, Prostějovu máme co vracet tak pevně věříme, že do utkání dáme srdíčko, bojovnost a předvedeme kvalitní výkon. Určitě je našim cílem toto utkání vyhrát.“

Skóre

72:90 (24:20, 42:47, 55:62)
Komentář po zápase

JEDNA ČTVRTINA NESTAČILA BK Děčín – BK Prostějov 72:90

Dva dosavadní těsné výsledky, které přinesla letošní vzájemná střetnutí, nabízela znovu zajímavý souboj. Hosté nám nabídli televizní výhru s Ostravou, z níž byli patrné přednosti tohoto mužstva. Podaří se je eliminovat?

Doslova skvělý nástup děčínského týmu se projevil již na konci druhé minuty, kdy skóre znělo 11:3. Po určitém odmlčení si však nadále Děčínští udržovali příznivý náskok, který se pohyboval kolem 10 bodů. Teprve v závěru úvodní čtvrtiny využili hosté děčínských chyb a šesti body v řadě upravili stav na 24:20. Začátek druhého dějství pokračoval v trendu samého konce té první. Navíc se po dvou minutách hry opakovaně zranil nastoupivší BALÍK. Přesto ještě po dvou minutách této herní části vedli domácí 28:22. To se však začalo rychle měnit, přicházely další chyby, které přesně mířící Prostějov využil a 11 body v řadě získal vedení 28:33. To v dalším průběhu této čtvrtiny navýšil dokonce na 8 bodů – 32:40. Naděje domácích zvedly čtyři body TANASKOVIČE a trojka MILOŠE, takže náskok hostí byl pouze jednobodový – 39:40.Nemýlící se hosté však v samém závěru poločasu zvedli svůj náskok na pět bodů – 42:47. Začátek druhého poločasu přinesl především střelecký nezdar děčínského týmu. Nic tam nespadlo ani z dálky ani z blízka. Proto také náskok Prostějova opět narůstal. Většinou to bylo o osm až devět bodů. HOLANDOVA trojka odstartovala náznak zlepšení, to však nestačilo, neboť v průběhu tohoto dějství zahodili domácí nejen střely z dálky, ale i 7 trestných hodů a tak se do poslední desetiminutovky šlo se skórem 55:62. Špatná střelecká potence domácího týmu se nezlepšila ani v posledním herním úseku. Trojka P.HOUŠKY nezastavila prostějovskou přesnost a náskok soupeře se zvedal takřka pravidelně až k 20tibodovému rozdílu. Ve 35.minutě to bylo již 63:81.Skóre pak směřovalo vyrovnaně až ke konečnému výsledku 72:90. Vyzrálý tým hostí se zaměřil zejména na děčínské střelce, ovšem domácím nezahrál ani rozehrávač GRIER a kromě KRAUSE, P.HOUŠKY a částečně TANASKOVIČE, MILOŠE a ARGRETTA se ostatním mnoho nedařilo. Nejlepšími hráči soupeře byli rozehrávač AMES, pivoti BOJIČ a TOMASZEK a křídelní hráč SAVANOVIČ. Technické údaje: střelci Prostějova: BOJIČ 20, AMES 18, TOMASZEK 14, SAVANOVIČ 10, VOTROUBE 9 (3x3), PRÁŠIL 9, BOSÁK 6 a NOVÁK 4. Střelci Děčína: P.HOUŠKA 14 (2x3), KRAUS 14 (3x3), MILOŠ 9 (2x3), TANASKOVIČ 9, ARGRETT 9, PRACH 7 (1x3), HOLANDA 6 (2x3), GRIER a SOUKUP po 2. Trojky 10:5, trestné hody 12/10 : 9/16, doskoky 25:39, ztráty 12:10, fauly 21:22. Čtvrtiny: 24:20, 18:27, 13:15,17:28. Nejlepší hráč BOJIČ. Před 910 diváky řídili Vyklický, Volejník a Smetana. StiBium

body: Houška Pavel 14, Kraus Lukáš 14, Miloš Pavel 9, Tanaskovič Aleksandar 9, Argrett Damien 9, Prach Pavel 7, Holanda Jiří 6, Soukup Miroslav 2, Grier Rico 2, Balík Marek 0, Jiráň Aleš 0 - Bojič Aleksander 20, Ames Rahsaan Edward 18, Tomaszek Robert 14, Savanovič Goran 10, Prášil Jaroslav 9, Votroubek Stanislav 9, Bosák Pavel 6, Novák Pavel 4, Kunst Petr 0; střelba 3b.: 25/10:18/5; střelba 2b.: 33/15:48/33; TH: 20/12:16/9; doskoky: 25:39; chyby: 21:22; rozhodčí: Vyklický Robert, Volejník Pavel, Smetana Jiří; komisař: Výborný Rudolf; 910 diváků; nejlepší hráč: Bojič Aleksander

Mgr. Pavel Budinský (trenér domácích): Gratuluji soupeři k vítězství. Očekávali jsme, že to bude těžké utkání zvláště když nám chyběl Jakub Houška a ještě se opakovaně zranil Marek Balík. Po jeho odchodu se nám hra rozbila. Opět jsem dnes viděl největší rozdíl na rozehrávce. Poté byly hráči sopeře také úspěšnější ve hře jeden na jednoho, zejména Bojič a Tomazsek, kteří nejen dávali koše, ale ještě s faulem. My jsme nedávali z jasných pozic a ani trestné hody nebyly dobré. Prostěšjov byl dnes lepší a zasloženě vyhrál.

Mgr. Miroslav Marko (trenér hostů): Jsme spokojen s dnešním výsledkem a z větší části i s předvedenou hrou. Mrzí mne, že se domácím zranil klíčový hráč Balík a přeji mu rychlé uzdravení.

Pavel Bosák (hráč hostů): Očekávali jsme v Děčíně velice těžké utkání. Přijeli jsme především s tím, ubránit klíčové hráče domácích. Myslím, že tento cíl jsme splnili. Jsem překvapen, že jsme zápas vyhráli takovým rozdílem, ale jsme za to rádi.