PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení

31. kolo 01.03.2008 18:00; BK Děčín : BC Kolín - 92:80

Poeet p?íspivku : 105
Age : 39
Registration date : 29. 06. 07

31. kolo 01.03.2008 18:00; BK Děčín : BC Kolín - 92:80 Empty
PříspěvekPředmět: 31. kolo 01.03.2008 18:00; BK Děčín : BC Kolín - 92:80   31. kolo 01.03.2008 18:00; BK Děčín : BC Kolín - 92:80 Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 2:40 pm

* Hráči BK Děčín, kteří působili u dnešního soupeře nebo naopak, jiná zajímavost:

Kiršbaum Tomáš (2001-2005), Šebek Jiří (2000-2001), Krátký Lukáš (2000-2002)

* Bilance týmů - poslední utkání:

BK Děčín: prohra venku na USK Praha

Kolín: prohra doma s Ostravou

* Zranění hráčů před utkáním:

Marek Balík- těžký výron kotníku a následně operace, kterou se zjistilo poškození vazů.. Doba léčby se odhaduje na 6 týdnů + rehabilitace. Podobné zranění měl letos Pavel Prach a chyběl 3 měsíce.
Lukáš Kraus- při utkání v Pardubicích (Český pohár- 27.2.2008) si zlomil malíček na levé ruce, diagnóza- sádra 3-4 týdny

* Názor BK Děčín:

Lukáš Houser (sport.manager): „Ačkoliv je Kolín v Mattoni NBL nováček, má ve svém kádru spoustu zkušených hráčů, včetně bývalých reprezentantů a tří Američanů. Navíc si svými výsledky zajistil dostatečný náskok před posledním Ústím nad Labem a tím si prakticky zajistil účast v NBL i pro příští sezónu. I proto u nás může nastoupit do utkání bez obav a s tím, že nemá co ztratit. My jsme v tomto utkání jasným favoritem a po dvou nevydařených utkáních na hřištích soupeřů máme co napravovat. Poprvé se náš tým také ukáže před domácím publikem v pozměněném složení a já pevně věřím, že ho dokážeme pobavit a hlavně zvítězit!“

* Ohlasy před utkáním z tábora soupeře /www stránky/:

Trenér Miroslav Sodoma: "Oba předchozí zápasy s Děčínem jsme prohráli. Doma nám utekla první čtvrtina a od toho se odvíjelo celé utkání. Tomu bychom se chtěli v sobotu vyvarovat. Věřím, že jsme se z předešlých zápasů poučili. Po zranění Balíka sestavu Děčína doplnil Thomas, který byl do té doby tahounem Ústí a druhým nejlepším střelcem ligy. Je to pro ně určitě adekvátní náhrada. Čeká nás těžké utkání. Děčín, přestože prohrál poslední zápas na USK, bude doma tradičně velice silný. Určitě bude chtít využít bouřlivého domácího prostředí."

Ondřej Vrchota: "Pokud chceme uspět, musíme jít do zápasu s velkým nasazením, hrát uvolněně a samozřejmě dobře bránit. Děčín je doma, tak že budou trošku na koni, my ale nemáme co ztratit. Změny v kádru našeho soupeře asi na toto utkání ještě velký vliv mít nebudou. Je to zatím příliš krátká doba na to, aby se více zapojili."

---------------------------------------------------------------------------

Skóre

92:80 (27:12,49:31,72:52)
Komentář po zápase

SKVĚLÝ ÚVOD – ŠPATNÁ KONCOVKA
BK Děčín – BC Kolín 92:80
Děčínu šlo o mnoho, o napravení pověsti z posledních dvou porážek. Kolínu pak především o čest. Kvalita obou týmů je přibližně stejná a z toho občas profituje nečekané překvapení.
Oba týmy vtrhly do utkání v plném nasazení. Od stavu 2:2 začali mít domácí výraznou převahu, a právě díky palbě, podpořené perfektní obranou, dospěla první čtvrtina k výsledku 27:12. Tento ukazatel se projevil jako rozhodující v průběhu dalšího střetnutí. I ve druhé čtvrtině byla patrná děčínská převaha, jež se projevila i na vzrůstu rozdílu na 21 bodů – 37:16. Od patnácté minuty se začaly objevovat v děčínské hře chyby, které dovolovaly soupeři vrátit se do hry. Dvě minuty před poločasem však znovu děčínský tým získal výraznější náskok – 47:24. Poločas pak dospěl k dílčímu výsledku 49:31. V úvodních minutách třetí čtvrtiny získali Děčínští dokonce 26-tibodový náskok, který ve 24.minutě narostl dokonce – po Prachově trojce na 27 bodů – 67:40. Poslední dvě minuty této herní části však patřily hostům, kteří upravili výsledek na 72:52. Závěrečná čtvrtina přinesla vyrovnanou hru, ovšem děčínské chyby znovu nahrávaly soupeři, který je dokázal patřičně trestat. Pokud to ve 37.minutě bylo ještě, po THOMASOVĚ trojce, 85:64, pak závěrečné tři minuty se domácím naprosto nepovedly. Chybami nabídli Kolínu podstatné snížení náskoku, takže konečný výsledek byl 92:80. Zápas byl odehrán oboustranně ve vysokém tempu, které bohužel do děčínských řad vnášelo spousty chyb. Ty v podstatě dávaly odpověď na předchozí dvě porážky domácího týmu. Ten nastoupil bez zraněného KRAUSE, kterého však nahradil THOMAS, jehož působení v děčínských barvách se jeví jako kladné. Výkon děčínských hráčů měl bohužel s přibývajícím časem klesající tendenci. Jako nejlepší byl vyhlášen GRIER, pozitivní je i zlepšení ARGRETTA a skutečnost že na střelbě se podílelo 6 hráčů s počtem 10 a více bodů. Bohužel od herního výkonu jsme přece jenom čekali lepší výsledek. V týmu hostí se dařilo nejvíce cizincům SCHIFINOVI, McCOYOVI a HARRISONOVI. Také KIRŠBAUM svými třemi trojkami dal o sobě patřičně vědět.

body: Grier Rico 20, Soukup Miroslav 14, Argrett Damien 14, Miloš Pavel 12, Houška Pavel 12, Thomas Kevin Gerrod 10, Holanda Jiří 5, Prach Pavel 3, Houška Jakub 2, Houser Lukáš 0 - Schifino Drew 18, McCoy Jason Deran 14, Kiršbaum Tomáš 11, Harrison JR 11, Řeřábek Kamil 9, Velenský Jakub 8, Krátký Lukáš 4, Vrchota Ondřej 3, Sucharda Věroslav 2, Vorlíček Jiří 0; střelba 3b.: 22/8:19/7; střelba 2b.: 38/28:46/21; TH: 15/12:23/17; doskoky: 33:19; chyby: 25:18; 5 chyb: 40. Miloš Pavel; TCH: 40. Miloš Pavel; rozhodčí: Zachara Ivan, Kučera Martin, Hošek Jan; komisař: Buršík Petr; 700 diváků; nejlepší hráč: Grier Rico

Milan Sodoma (trenér hostů): Gratuluji soupeři k vítězství, které se zrodilo v první čtvrtině. Bohužel jsme se na začátku utkání těžko prosazovali, neproměnili jsme jasné šance a to soupeř trestal. Vytvořil si náskok, který po zbytek zápasu udržoval. Střídáním a polovením v koncentraci nám pak domácí celek dovolil upravit skóre na přijatelnou úroveň.

Mgr. Pavel Budinský (trenér domácích): Jsem spokojen pouze s výsledkem, s předvedeným výkonem nikoliv. Chtěli jsme se soustředit zejména na obranou činnost, ale to nám vydrželo pouze patnáct minut. Pod dojmem rychlého náskoku jsme ztratili koncentraci. Z druhým poločasem jsem hrubě nespokojen. Zejména s přístupem některých hráčů a musel jsem si o tom s nimi ihned promluvit. Na tréninku na tom budeme muset tvrdě pracovat.

Miroslav Soukup (hráč domácích): Vytvořili jsme si rychle náskok a pak si mysleli, že to půjde samo. Kolín to nevzdal, bojoval a stáhl náskok na 12 bodů. 80 bodů hostí je ukazatel naší špatné obrany.

Tomáš Kiršbaum (hráč hostů): Vše bylo asi již řečeno. O výsledku rozhodl první poločas, kdy nás Děčín přehrál ve všech směrech. V druhé půli jsme rozdíl korigovali na přijatelný.

Návrat nahoru Goto down
Falda

Falda

Poeet p?íspivku : 18
Registration date : 05. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: 31. kolo 01.03.2008 18:00; BK Děčín : BC Kolín - 92:80   31. kolo 01.03.2008 18:00; BK Děčín : BC Kolín - 92:80 Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 6:10 pm

Tak tohle byl docela slušnej zápásek, až na tu druhou půlku no. Líbil se mi Rico a Houšman, i Damien se pomalu dostává "snad" do formy. Tak hodně štěstí do Ostravy, tam to bohužel moc neumíme, tak snad to teď vyjde. flower afro santa Basketball A blahopřeji Koňasovi k výhře ve střelbě trojek na all-star.