PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení

33. kolo 08.03.2008 18:00; BK Děčín : BK Ústí n/L - 81:72

Poeet p?íspivku : 105
Age : 39
Registration date : 29. 06. 07

33. kolo 08.03.2008 18:00; BK Děčín : BK Ústí n/L - 81:72 Empty
PříspěvekPředmět: 33. kolo 08.03.2008 18:00; BK Děčín : BK Ústí n/L - 81:72   33. kolo 08.03.2008 18:00; BK Děčín : BK Ústí n/L - 81:72 Icon_minitimeMon Mar 10, 2008 10:39 am

* Hráči BK Děčín, kteří působili u dnešního soupeře nebo naopak, jiná zajímavost:

Zajímavostí je, že jsme s BK Ústím nad Labem udělali na konci února hráčský trejd- do BK Děčína přišel Kevin T h o m a s a do Ústí nad Labem odešel Aleš J i r á ň.

* Bilance týmů - poslední utkání v MNBL:

BK Děčín: výhra venku v Ostravě

BK ÚSTÍ N.L.: prohra venku v Liberci

* Zranění hráčů před utkáním:

Marek Balík- těžký výron kotníku a následně operace, kterou se zjistilo poškození vazů.. Doba léčby se odhaduje na 6 týdnů + rehabilitace. Podobné zranění měl letos Pavel Prach a chyběl 3 měsíce.

Lukáš Kraus- při utkání v Pardubicích (Český pohár- 27.2.2008) si zlomil malíček na levé ruce, diagnóza- sádra 3-4 týdny

* Názor BK Děčín:

Miroslav Chrastný- prezident BK Děčín: „Vzhledem k postavení v tabulce je naší povinností toto utkání vyhrát a předvést kvalitní výkon. Jedná se o derby, věřím tedy, že do haly najde cestu co nejvíce fanoušků obou klubů.“

Skóre

81:72 (27:25, 44:43, 64:60)
Komentář po zápase

BYLA TO NEČEKANĚ VYROVNANÁ BITVA

Smířeni se sestupem, ale se vztyčenou hlavou nastupovali ústečtí basketbalisté k derby v Děčíně. Osu týmu tvoří „ děčínská“ trojice HRUBÝ – TOMANEC – JIRÁŇ a čekalo se, že jistě dá o sobě vědět. Vyrovnaný začátek s nedůslednou děčínskou obranou, přinesl pro domácí tým nepříznivý vývoj skóre. Od stavu 9:6 přišlo 7 ústeckých bodů, což znamenalo vedení hostí 9:13. Tím se soupeř z Ústí dostal do hry a při špatné obranné hře Děčína v podstatě udržoval svoje vedení až do konce první čtvrtiny, když vedení pro domácí zajišťoval THOMAS košem a trojkou, takže dílčí výsledek byl 27:25.

Druhá čtvrtina začala oboustranně špatnou střelbou. Přispěla k tomu zejména rozháraná hra, z níž se především domácí nedokázali vymanit. A tak rozdíl ve skóre takřka nenarůstal. V 15.min. to bylo 35:27, o tři minuty později 39:32. Do poločasu však děčínská herní i střelecká neschopnost dovolila hostům snížit rozdíl ve skóre na jediný bod – 44:43.

Druhý poločas začal nevydařeným útokem domácích a vedením hostů (44:45). Pak se sice domácí ujali tříbodového vedení (48:45), ale hosty neopouštěla ani chuť do hry, ani střelecká úspěšnost a tak drželi s domácím týmem krok. Teprve v samém závěru třetí čtvrtiny dosáhli domácí čtyřbodového náskoku – 64:60, o češ se postaraly koš SOUKUPA a trojka GRIERA. Posledních deset minut přineslo nejprve 4 body domácích, na něž odpovídal hostující TOMANEC dvěma trojkami a stav utkání tak byl 68:66. Koš PAVLA HOUŠKY měl odezvu ve stejném úspěchu hostujícího JIRÁŇE, pak přišlo 6 úspěšných trestných hodů Děčína, k niž přibyl i koš THOMASE, takže náskok domácích už měl bezpečnou podobu. Bylo to o 10 bodů – 78:68. Koncovku zápasu vzali do svých rukou na straně Ústí KRAMNÝ s FILIPOVIČEM, na jejich 4 body odpovídal 5 – nejlepší hráč utkání – děčínský THOMAS. Konečný výsledek byl 81:72. Podle slov ústeckého trenéra ŠEDIVÉHO, podalo mužstvo Ústí soustředěný výkon. Dařilo se především „děčínské“ trojici, která se sama postarala o tři čtvrtiny nastřílených bodů a herně činila domácím největší potíže. Tým Děčína nepodal optimální výkon, nedařilo se především GRIEROVI, také střelci z dálky měli vychýlenou mušku, pochválit můžeme zejména THOMASE, JAKUBA HOUŠKU a ARGRETTA

body: Thomas Kevin Gerrod 17, Houška Jakub 15, Argrett Damien 15, Miloš Pavel 10, Soukup Miroslav 9, Houška Pavel 7, Grier Rico 5, Holanda Jiří 3, Prach Pavel 0, Houser Lukáš 0 - Hrubý Tomáš 22, Tomanec Jan 20, Jiráň Aleš 12, Pištěcký Antonín 9, Kramný Radim 4, Žampach Adam 3, Filipovic Mario 2, Koranda Jan 0, Hanzlík Zdeněk 0; střelba 3b.: 18/4:16/5; střelba 2b.: 47/25:48/25; TH: 26/19:8/7; doskoky: 38:31; chyby: 20:21; 5 chyb: 40. Houška Jakub - 38. Hrubý Tomáš; rozhodčí: Vyklický Robert, Karásek Jan, Hošek Jan; komisař: Zelinka Vladimír; 760 diváků; nejlepší hráč: Thomas Kevin Gerrod

Jan Šedivý (trenér hostů): Chtěl bych dnes poděkovat všem našim hráčům, protože splnili vše na co jsme se soustředili. Rozhodlo to, že jsme nedokázali po celý zápas pokrýt jednoduchou akci pick and roll Kevina Thomase. Jeho body dali domácím uklidňující náskok v poslední čtvrtině a ti dovedli zápas k pohodové výhře.

Mgr. Pavel Budinský (trenér domácích): Gratuluji Ústí k předvedenému výkonu. My jsme se dnes trápili. Hosté měli problemémy se svým bývalým hráčem, my paradoxně s těmi našimi také. Dnes to bylo dopravdy derby. Ústí hrálo bez respektu a z naší strany to byla místy křeč. Nešla nám střelba z dálky a k vítězství jsme se doslova protrápili.

Tomáš Hrubý (hráč hostů): Gratuluju domácím k výhře, ale my můžeme být doopravdy spokojeni s tím, že jsme splnili všechny předzápasové pokyny. Nepouštěli jsme Děčín do jednoduchého zakončení a rychlých protiútoků. Takže spokojenost i přes prohru jsme podali opravdu dobrý výkon.

Jakub Houška (kapitán domácích): Bohužel my jsme na rozdíl od hostí neplnili předzápasové pokyny vůbec. Dnes jsme si mysleli, že to půjde samo a někdo to za nás vyhraje. Ústí je sice poslední, ale my proti takovým týmům musíme hrát stejně jako proti soupeřům ze špičky. To se nám dnes nepovedlo a na tom budeme muset zapracovat.