PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení

34. kolo 12.03.2008 17:00; Nový Jičín : BK Děčín - 88:62

Poeet p?íspivku : 105
Age : 39
Registration date : 29. 06. 07

34. kolo 12.03.2008 17:00; Nový Jičín : BK Děčín - 88:62 Empty
PříspěvekPředmět: 34. kolo 12.03.2008 17:00; Nový Jičín : BK Děčín - 88:62   34. kolo 12.03.2008 17:00; Nový Jičín : BK Děčín - 88:62 Icon_minitimeThu Mar 13, 2008 9:26 am

Soupeř Nový Jičín

Rozhodčí Vrážel Petr, Kurz Vlastimil, Kapl Antonín

Komisař Slezák Jan

Náš soupeř

* Porovnání hlavních ukazatelů:

* Střelci soupeře, individuální výkony soupeře proti našemu týmu:
Šarovič R.- 17 bodů/utkání, 19 užitečnost/utkání, 7,2 doskoků/ut., 40% za 3 body

* Hráči BK Děčín, kteří působili u dnešního soupeře nebo naopak, jiná zajímavost:

Proti předešlým vzájemným utkáním oba týmy udělali několik změn v sestavě. V týmu Nového Jičína se představí skvělý trojkař Beechum a pivot Walker (oba USA). V našem týmu se představí Kevin Thomas.

* Bilance týmů - poslední utkání v MNBL:

BK Děčín: výhra doma s Ústím nad Labem

Nový Jičín: výhra doma s NH Ostrava

* Zranění hráčů před utkáním:

Marek Balík- těžký výron kotníku a následně operace, kterou se zjistilo poškození vazů.. Doba léčby se odhaduje na 6 týdnů + rehabilitace. Podobné zranění měl letos Pavel Prach a chyběl 3 měsíce.

Lukáš Kraus- při utkání v Pardubicích (Český pohár- 27.2.2008) si zlomil malíček na levé ruce, diagnóza- sádra 3-4 týdny

Pavel Houška- výron kotníku, prognózy budou teprve známy

* Názor BK Děčín:

Pavel Stara /gen.manažer/: „Utkání v Novém Jičíně bude jako vždy velmi těžké a před bouřlivou kulisou. Zahajujeme tím opět mini-sérii třech těžkých utkáních. Nás momentálně nejvíce trápí zdravotní stav družstva a asi až před utkáním bude rozhodnuto, kdo nastoupí. Přesto chceme v Novém Jičíně zanechat dobrý dojem po kvalitním výkonu a pokud bude šance, porvat se o výhru. K tomu bude potřeba odhodlání od všech hráčů, velká bojovnost po celé utkání a sebevědomí. Na utkání se těšíme.“

Skóre

88:62 (16:17, 38:35, 57:54)
Komentář po zápase

body: Reinberger Štěpán 18, Sarovic Robert 18, Chapman Joseph Edward 12, Gavlák Juraj 10, Pelikán Rostislav 10, Venta Matej 8, Šoška Ondrej 6, Walker Kenneth 4, Beechum III Hurl Luther 2, Štec Marek 0 - Miloš Pavel 12, Houška Pavel 10, Thomas Kevin Gerrod 10, Argrett Damien 10, Soukup Miroslav 6, Houška Jakub 6, Prach Pavel 5, Holanda Jiří 3, Houser Lukáš 0, Grier Rico 0; střelba 3b.: 21/11:23/5; střelba 2b.: 42/21:40/16; TH: 24/13:18/15; doskoky: 46:32; chyby: 14:21; rozhodčí: Vrážel Petr, Kurz Vlastimil, Kapl Antonín; komisař: Slezák Jan; 1000 diváků; nejlepší hráč: Pelikán Rostislav

Rostislav Pelikán (hráč utkání): Dnešní zápas rozhodla obrana. Kromě prvních tří minut jsme dokázali na Děčín tlačit a nepouštěli jsme k jejich hře. Díku tomu se tak neprosazovali a my jsme dokázali vyhrát.

Pavel Budínský (trenér hostů): Gratuluji Novému Jičínu k vítězství. Myslím si, že výsledek je vzhleddem k vývoji utkání pro nás trochu krutý. 33 minut to bylo vyrovnané, pak jsme skolabovali, protože nám došly síly, jelikož silová převaha soupeře byla zřejmá a především obranný doskok nám činil problémy a to hlavně v 1. poločase, kde jsme Novému Jičínu dovolili v útoku doskočit 14 míčů, celkově 18. a vůbec zápas jsme prohráli doskakováním. Především hráči z perimetru měli problémy, protože jsme měli menší hráče než soupeř. Celkově to bylo hezké utkání a myslím, že vyhráli zcela zaslouženě.

Zbyněk Choleva (trenér domácích): Jsem rád, že jsme Děčínu vrátili předcházející prohry. Začátek se nám nepovedl, v první čtvrtině jsme rychle dostali 3 trojky. Přesně to jsme nechtěli, dokonce jsme se na to připravovali, ale stalo se. Soupeře jsme naší obranou postupně nahlodávali až do poslední čtvrtiny, kdy se nám vývoj utkání povedlo konečně zlomit. Jsem rád, jak za obranné tak i za útočné doskoky, myslím si, že to dnes bylo velmi důležité. I pohled na valorizaci jasně ukazuje, že jsme měli navrch a jsem rád, že jsme prodloužili vítěznou sérii o další zápas, což by nám mohlo dát trochu klidu do dalšího trénování a zapracování Walkera do týmu. Doufám, že se takhle do play off vrátíme do plné formy a že v play off budeme zase v takové formě jako dřív.